JESTEM Z POLSKI

Emisja w ITVN w każdy wtorek o godz. 21:35 (CEST), 21:30 (CDT), 22:30 (EDT)
JESTEM Z POLSKI Źródło: TVN
JESTEM Z POLSKI Źródło: TVN
JESTEM Z POLSKI Źródło: TVN
JESTEM Z POLSKI Źródło: TVN
W nowym, dziesiątym sezonie „Jestem z Polski” zobaczymy jak wygląda codzienne życie Polek mieszkających za granicą. Opowiedzą, co zrobiły, by zmienić swoje życie i osiedlić się w odległych miejscach na ziemi.
Poznamy Annę, która od 10 lat mieszka w Zurychu. Zaprosi nas na politechnikę, gdzie pracuje naukowo i prowadzi badania nad połączeniami nerwowymi w mózgu. Opowie nam czy Szwajcaria jest dobrym miejscem, jeśli chodzi o wychowanie, rozwój i edukację dzieci. Pokaże również, jak dynamiczny Zurych łączy tradycję z nowoczesnością.
Będziemy również u Juli, fotografki i graficzki komputerowej, która 5 lat temu zamieszkała w Rejkiaviku. Zobaczymy, jak wygląda mieszkanie, które „dzieli” z innymi emigrantami z całego świata. Zabierze nas do swoich ulubionych miejsc w stolicy i poza nią na przykład, do gorącego źródełka z widokiem na góry, gdzie można pomoczyć nogi i odetchnąć po pracy „na etacie”.
Wybierzemy się również do domu Izabeli w przepięknym francuskim Kingersheim w Alzacji.Natomiast w Szwecji poznamy Paulinę i jej rodzinę, która pokaże swoją codzienność w międzynarodowym Sztokholmie oraz jak można aktywnie spędzać czas na wodzie w mieście.
W programie zobaczymy też architektę Martę mieszkającą w Budapeszcie, która pokaże nam swoje zrealizowane projekty, między innymi kawalerkę w starej kamienicy oraz willę. Marta opowie o tym, jak pracuje się z Węgrami i jakie są największe wyzwania w pracy architektki w Budapeszcie.
Zobacz świat oczami Polek, które wyjechały za granicę w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi.
Autor: TVN
Pozostałe wiadomości