UWAGA!

UWAGA!
„Uwaga!” to program, który zrewolucjonizował telewizyjne dziennikarstwo śledcze i interwencyjne. Tropiąc duże skandale reporterzy programu stosują prowokację i ukryte kamery, by zgromadzić dowody w sprawie, z której powstają najlepsze reportaże. Tak powstają materiały, o których mówi cała Polska. Prowadzący: Zbigniew Łuczyński, Ryszard Cebula oraz Tomasz Kubat. Zapraszamy do oglądania programu „Uwaga!” od poniedziałku do piątku o godzinie 20.20 (CET – Berlin Paryż), 20.00 (CDT – Chicago), 21.00 (EDT – Nowy Jork, Toronto) oraz w weekendy o 19.45 (CET – Berlin Paryż), 19.35 (CDT – Chicago), 20.35 (EDT – Nowy Jork, Toronto) na antenie kanału ITVN.
To oni ujawnili skandal związany z „odświeżaniem” mięsa w zakładach Constar i Viola oraz aferę solną. Właśnie w „Uwadze!” powstał nagrodzony film o o. Tadeuszu Rydzyku oraz „Obcy gen”, ujawniający kontrowersje wokół żywności genetycznie modyfikowanej. Reporterzy „Uwagi!” systematycznie odbierają najbardziej prestiżowe branżowe nagrody. Każdego dnia do redakcji „Uwagi!” przychodzą dziesiątki maili i listów a dziennikarze odbierają wiele telefonów. W większości z prośbą o pomoc. Jednak „Uwaga!” to nie tylko dziennikarstwo śledcze i interwencyjne.
Producenci programu nie boją się prezentować na antenie tematów trudnych, nawet bolesnych. Jako pierwsi stanowczo sprzeciwili się zjawisku bezkarnego maltretowania zwierząt. By wywołać ogólnopolską dyskusję, wyemitowano kilkadziesiąt reportaży w ramach akcji „Zwierząta są jak ludzie. Czują!”. W 2013r. reporterzy „Uwagi!” zdobyli wszystkie nagrody, jakie pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania, przyznała za materiały telewizyjne. W reportażach konsekwentnie stają po stronie dyskryminowanych, stanowczo walczą ze stereotypami. Udowadniają też, że programy historyczne nie muszą być niszowe. Reportaże programu „Uwaga!” o ludobójstwie w Bykowni czy zbrodni w Jedwabnem oglądały miliony widzów. Magazyn reporterów „Uwaga!” wystartował 2 września 2002 roku. Nad przygotowaniem każdego wydania pracuje kilkadziesiąt osób w Warszawie, Krakowie i Katowicach.
Pozostałe wiadomości