Święta i Nowy Rok z ITVN!

„PIŁSUDSKI”
film obyczajowy, Polska 2019, reżyseria: Michał Rosa
PREMIERA: 24 grudnia, piątek, godz. 20:00 (CET), 20:20 (CST), 21:20 (EST)
fot. NEXT FILM
To nie miało prawa się stać! Jest rok 1901. Józef Piłsudski „Ziuk” (Borys Szyc) po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami jego życia – żoną (Magdalena Boczarska) i kochanką (Maria Dębska).
Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym – zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg, by osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę. Zbliża się rok 1914 i „Ziuk” widzi nowe szanse na osiągnięcie niemożliwego.
„KOBIETA SUKCESU”
komedia, Polska 2018, reżyseria: Robert Wichrowski
PREMIERA: 26 grudnia, niedziela, godz. 13:30 (CET), 14:40 (CST), 15:40 (EST)
fot. NEXT FILM
Główną bohaterką jest Mańka (Agnieszka Więdłocha), szefowa firmy w wielkim mieście, której życie nagle wywraca się do góry nogami. Jej biznes pada ofiarą nieuczciwej konkurencji, związek z Norbertem (Mikołaj Roznerski) przeżywa kryzys, a pod drzwiami mieszkania kobieta zastaje Lilkę (Julia Wieniawa), młodszą siostrę uosabiającą chaos, tak obcy perfekcyjnej Mańce. W jej życie – za sprawą psa i przypadku – wkracza również Piotr (Bartosz Gelner), którego wbrew sobie i mimo serii nieporozumień zdaje się przyciągać. Jako przebojowa kobieta sukcesu Mańka nie zamierza się poddawać i skupia się na walce o przetrwanie firmy i zdemaskowanie oszustów! Czy nie straci przez to z oczu siostrzanej przyjaźni i szansy na coś nowego?
„SKANDAL. EWENEMENT MOLESTY”
dokument, Polska
PREMIERA: 31 grudnia, piątek, godz. 22:35 (CET), 22:15 (CST), 23:15 (EST)
fot. BEST FILM
Kapitalna odsłona historii kapitalnego zespołu, który był doprawdy ewenementem - w tamtych czasach, w tamtej rzeczywistości Molesta jawił się jako obrazoburczy powiew świeżości prosto z Zachodu, wciąż mitycznej Ameryki, gdzie rap już święcił triumfy.
W Polsce w latach 90. hip hop dopiero raczkował. Jednak ten rytm i teksty - surowe, przepełnione gniewem, podawane prostym, ale melodyjnym językiem, tworzyły nową jakość, która, podchwycona ochoczo przez młodą publiczność, na dobre rozgościła się na rodzimym rynku muzycznym. Gdyby wówczas ktoś powiedział kilku zafascynowanym MTV chłopakom z warszawskiego Ursynowa, że podłożą podwaliny pod potężny nurt nowej muzycznej rzeki, pewnie by go wyśmiali. Trudno się im dziwić: zaledwie wyłomy we wszechobecnej szarzyźnie codzienności i spektakularna kariera chłopaków z blokowisk, którzy stali się głosem pokolenia, nie szły w parze. A jednak zażarło - i jak to się stało, opowiada ten dokument.
„KOBIETY MAFII 2”
film sensacyjny, Polska 2019, reżyseria: Patryk Vega
PREMIERA: 1 stycznia, sobota godz. 00:35 (CET), 23:10 (CST), 00:10 (EST)
Fot. Aleksandra Mecwaldowska/© 2019 Vega Investments
Druga część kinowego hitu. Po przejęciu władzy nad stolicą, gang Niani (Agnieszka Dygant) przygotowuje się do największej akcji przemytniczej w dziejach kraju. Będąca postrachem Warszawy grupa sprowadza do kraju tonę kolumbijskiej kokainy. Kiedy towar znika w podejrzanych okolicznościach, a kartel żąda głów, do Polski trafia śmiertelnie niebezpieczna Aida (Angie Cepeda). Kolumbijka znajduje sojusznika w osobie trójmiejskiego przemytnika – Mata (Piotr Adamczyk). Mafioso od dawna pragnie umocnić swoją pozycję w półświatku, ale jego plany komplikują napięte relacje ze zbuntowaną córką – Stellą (Aleksandra Grabowska). W tym samym czasie na wolność wychodzi Spuchnięta Anka (Katarzyna Warnke).
Autor: TVN
Pozostałe wiadomości