MIASTO 44

MIASTO 44
MIASTO 44

film wojenny, Polska, rok produkcji: 2014, reżyseria: Jan Komasa, obsada: Józef Pawłowski, Zofia Wichłacz, Anna Próchniak, Antoni Królikowski, Maurycy Popiel

PREMIERA: 3 maja, niedziela, godz. 22:15 (CEST), 22:20 (CDT), 23:20 (EDT)

Lato 1944 roku. Warszawa nadal jest pod okupacją niemiecką. Stefan (Józef Pawłowski) opiekuje się matką i młodszym bratem. Jest głową rodziny, ponieważ jego ojciec zginął w kampanii wrześniowej w 1939 roku. Matka Stefana błaga, aby nie przyłączał się do konspiracji. Wbrew wszystkim obietnicom, pod wpływem koleżanki Kamy (Anna Próchniak), chłopak wstępuje do Armii Krajowej. Marzy o chwili, kiedy będzie mógł spełnić obowiązek wobec swojej ojczyzny. W Armii poznaje pierwszą miłość – Biedronkę (Zofia Wichłacz). Jednak młodzi nie będą mogli długo cieszyć się sobą, bo nadchodzi godzina „W”, a razem z nią mobilizacja AK.

Film był kręcony blisko osiem lat i otrzymał wiele nagród: Orzeł (Polska Akademia Filmowa) za najlepszą scenografię, kostiumy, montaż i odkrycie roku; Złote Lwy za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą, najlepsze efekty specjalne oraz najlepszy dźwięk na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Autor: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

TOP MODEL

TOP MODEL

SZADŹ 3

SZADŹ 3

PATI

PATI

KUCHENNE REWOLUCJE

KUCHENNE REWOLUCJE

DETEKTYWI

DETEKTYWI

DZIEŃ DOBRY TVN

DZIEŃ DOBRY TVN