BOGOWIE W ITVN

BOGOWIE
BOGOWIE
Buntownik, który rzucił wyzwanie naturze, władzy i własnym ograniczeniom. Zbigniew Religa to wybitny kardiochirurg, który jako pierwszy w Polsce przeprowadził udany zabieg transplantacji serca. Jaką cenę musiał zapłacić za sukces? Na film „Bogowie” uhonorowany najważniejszymi polskimi nagrodami filmowymi w tym Złotymi Lwami, nagrodą za najlepszy scenariusz oraz nagrodą dla najlepszego aktora na FPFF w Gdyni zapraszamy w Pierwszy Dzień Świąt 25 grudnia o godz. 20.00 (CET – Berlin, Paryż, CST - Chicago) i 21.00 (EST - Nowy Jork) do ITVN.
BOGOWIE
BOGOWIE
Lata osiemdziesiąte XX wieku. Zbigniew Religa marzy o przeprowadzeniu w komunistycznej Polsce pionierskiego zabiegu transplantacji serca. Niestety, środowisko naukowe patrzy nieprzychylnie na jego aspiracje. Lekarz nie daje jednak za wygraną i wyjeżdża do Zabrza, gdzie dostaje pełną swobodę działania.
W 1985 roku razem ze swoim zespołem wykonuje pierwszą operację przeszczepu serca. Pacjent umiera, ale chirurdzy się nie poddają. Dwa lata później kolejny zabieg kończy się sukcesem, rozpoczynając rewolucję w polskiej medycynie.
BOGOWIE Źródło: AGORA
Bogowie” to świetnie opowiedziana historia ukazująca blaski i cienie życia Religi. Mówi o dramacie nieudanych operacji, walce o każde uderzenie serca, wielkich ambicjach i bolesnych porażkach. Pokazuje samotność geniusza, który stanął sam przeciwko swoim mentorom i rozpoczął rewolucję w polskiej medycynie. Twórcy filmu przybliżają widzom postać charyzmatycznego specjalisty, który aby osiągnąć swój cel, musi borykać się z komunistyczną rzeczywistością, a także z ludzką ignorancją. Zapraszamy do ITVN!
TEKST NA PODSTAWIE MATERIAŁÓW OD DYSTRYBUTORA
BOGOWIE
BOGOWIE
Pozostałe wiadomości